אקזוטי עם נוחות – ויטנאם-קמבודיה-לאוס

Print Friendly

תאריך :

01.01.70 - 01.01.70

מדריך :

לב שולמן


חברים יקרים!

חברת התיירות גלנה טורס בע"מ מציעה טיולים בפינות הטבע היפות ביותר של הפלנטה ובמדינות האקזוטיות ביותר בעולם. אנחנו עושים הכל כדי להפוך את החופשה שלכם לנוחה, מעניינת והזכורה לשאר חייכם.

הפעם אנו מציעים טיול לווייטנאם האקזוטית עם עתודות הטבע המדהימות שלה והמקדשים של דתות  המזרח הידועות והלא מוכרות. את קמבודיה – ארץ מדהימה של ארמונות ומקדשים של אנקור העתיקה שאבדו בג'ונגלים ובירתה המקורית – פנום פן. את ולאוס האקזוטית, הפראית מאוד עם רכסי הרים, פארקים לאומיים עם מקדשים עתיקים, הרים ציוריים ואורח חיים השונה והמדהים.

המסלול מיועד לתיירים המעדיפים חופשה איכותית בקבוצה קטנה (עד 25 איש) בשילוב עם תוכנית מעניינת. הנסיעה מתבצעת באוטובוס נוח, בתי מלון מפנקים ואוכל משובח.

עלות הנסיעה: 3850$

 מחיר הסיור כולל:

תחבורה:

•טיסה מתל אביב להאנוי ובחזרה עם ארופלוט דרך מוסקבה.

• 4 טיסות פנימיות: דאננג- הו שי מין, ,פנום פן – סיאם  ריף,  סיאם  ריף – לואנג פרבאנג,   לואנג פרבאנג – הנאוי

• רכבת לילה מהנאוי לאואה (קופה לארבעה!)

• אוטובוס תיירותי נוח.

לינה וארוחות:

•  לינה עם ארוחת בוקר בחדר זוגי סטנדרט של תיירות גבוהה
• ארוחות ערב או ארוחות צהריים יומיות
• שני בקבוקי מים לאדם (יומי)

שונות:

• כל הסיורים לפי התוכנית, עם ליווי המדריך מישראל
• מדריך מקצועי מקומי (דובר אנגלית)
• כל כרטיסי כניסה, הפלגות  ואירועים על פי התוכנית.
• אשרת כניסה  לווייטנאם (200 ש"ח לנפש, שהונפקו בישראל)

• ויזה לווייטנאם של 50 דולר לאדם (בכניסה לווייטנאם, בנוסף לתעודת אשרה המתקבלת בישראל)

• אוזניות אישיות

המחיר אינו כולל:

  • אשרות כניסה לקמבודיה 37 $ ולאוס $ 32 (המונפקים בגבולות)

  • תשר למדריך מקומי והצוות (50$ לאדם לכל הטיול)

  • מזון שאינו נכלל בתוכנית

  • פעילויות שאינן נכללות בתוכנית

  • ביטוח

  • הוצאות ורכישות אישיות

תנאי תשלום :

• בהרשמה לטיול- 1000 $
• 45   ימים לפני היציאה – הסכום הנותר
(ניתן לחלק את היתרה עד 10 תשלומים בהמחאות)

ניתן לשלם:
• במזומנים (שקל, דולר)
• בהמחאות
• בהעברה בנקאית (שקל, דולר)
במקרה של תשלום בשקלים (מזומן, המחאה או העברה בנקאית) החישוב נעשה לפי שער התיירות (המרבי) ביום התשלום.

עלות ביטול הנסיעה (מכל סיבה שהיא):

• עד  – 50 $
•  מ  עד 1- 200 $ + עלות טיסות המקומי (כ $ 800)
•  מ ל – 1300 $ + עלות טיסות המקומי (כ $ 800)
• מ עד – 2000 $ + עלות טיסות המקומי (כ $ 800)
• מ עד סוף הסיור – העלות הכוללת של הנסיעה

ביטול ההשתתפות בטיול חייב להיעשות בכתב לכתובת הדוא"ל: GELENAPEISIKOV@GMAIL.COM

ייתכנו שינויים קטנים במסלול, הקשורים לאישור הסופי של הטיסה ובתי מלון, תנאי מזג האוויר ומצבי כוח עליון.
הטיול יתקיים עם מספר מינימאלי של 15 משתתפים (מקסימום – 25 משתתפים).
במידה והקבוצה לא תגויס, הסכום שישולם על ידי הרוכש יוחזר במלואו.

חברת גלנה טורס  מאחלת לכם שהייה נעימה ומקווה לראותכם בקרב לקוחותיה.
לקבלת מידע, נא להתקשר:
גלנה – 052-6465921,   לב – 052-3135206

שימו לב: בכל הארמונות והמקדשים יש קוד לבוש (מכנסיים ארוכים או חצאיות, כתפיים סגורות), ובמקומות רבים גובה תשלום נוסף עבור צילומים וצילומי וידאו (בין $ 1 ל $ 5) וכניסה לשירותים.

 תוכנית טיול מפורטת

יום 1

פגישה בשדה התעופה בן גוריון. ממריאים להאנוי עם נחיתת ביניים במוסקבה.

יום 2  הנאוי

הגעה בבוקר להאנוי. אחרי שעברנו את ההליכים הרשמיים של קבלת הוויזות, נמשיך במסע מדהים, שיתחיל עם היכרות עם הבירה.

פגודה  Tran Quoc Pagoda

פגודה זו נחשבת העתיקה ביותר בעיר, גיל שלה מוערך ב 1400 שנים. הוא ממוקם על אי קטן של דג הזהב, על אגם הו טיי (האגם המערבי). אפשר לומר בבירור כי מקדש זה הוא אחד היפים ביותר בהאנוי.

מקדש  Quan Thanh

Quan Thanh הוא אחד מארבעת שומרי העיר העתיקה. מבנים קיימים הופיעו בעקבות עבודות השחזור והשיקום האחרונות במהלך המאה ה -19, שכללו שערים משולשים, חצר, אולם קדמי ואולם דתי מרכזי וקבר. פסל ברונזה על 4 מטר גובה ו 4 טון במשקל הוטל בשנת 1677 לכבוד הקדוש גואן טחיאן צ 'אן וו

הכלא Lo HOA (האנוי הילטון)

הכלא הזה, שנבנה על ידי הצרפתים בתחילת המאה ה -20 נועד לאסירים פוליטיים בעלי דעות מהפכניות, שהוחזקו כאן בתנאים נוראים. כיום, רק חלק קטן מהכלא לשעבר נהפך למוזיאון שבו מיוצגים החיים בכלא בתקופה הצרפתית ובזמן המלחמה עם ארצות הברית. אחרי ארוחת צהריים מאוחרת / ארוחת ערב מוקדמת נחזור למלון

לינה: הנאוי, ארוחת בוקר וצהריים בטיסה

יום  3  הנאוי

היום יוקדש היכרות עם העיר העתיקה.
המאוזוליאום של הנשיא הו צ'י מין

 

המאוזוליאום הוא מקום המנוחה הנצחית של המנהיג הגדול ביותר של וייטנאם. כאן, בסרקופג זכוכית, שוכבת גופתו של הדוד הו, לבוש בחליפת חאקי דהויה ונעלי גומי פשוטות. מדי שנה בסתיו הגוף נלקח לרוסיה לבדיקה על ידי מומחים רוסים, בשלב זה (במשך 3 חודשים) המאוזוליאום סגור. כל אחד יכול להיכנס למאוזוליאום ולראות את גופתו של הו צ'י מין. אבל יש לזכור את החוקים הנוקשים יותר הפועלים בתוך המאוזוליאום (נוקשה אפילו מבעת ביקור מקדש.) תמונות ווידאו בפנים אסורים בהחלט, אתה יכול רק לדבר בלחש. כמובן, לא מכנסיים קצרים, נעלי חוף, חולצות טריקו וחצאית מיני.

פגודה על פוסט אחד (One pillar pagoda)

זוהי פגודה העתיקה ביותר בהאנוי. היא נבנתה במאה השישית בתקופת שלטונו של הקיסר לי נאם דה, ולאחר מכן  קבלה את השם חי קוק, שפירושו "היסוד של המדינה". בהיותה בהרמוניה מושלמת עם הטבע, הארכיטקטורה של הפגודה מוסיפה ציוריות נוספת אל הנוף המקיף את האגם.

מקדש  הספרות (Temple of Literature)

מקדש ספרות (ואן מיו) נבנה בשנת 1070 על ידי הקיסר לי נאן טונג לכבוד קונפוציוס וחסידיו, וכעבור שש שנים לאחר מכן על בסיסו אורגנה האוניברסיטה הראשונה של וייטנאם. כאן נשמרים המונומנטים ההיסטוריים של הציוויליזציה הקדומה, ביניהם הפסלים של קונפוציוס ותלמידיו, וכן מבנים עתיקים כגון ביתן גו ואן ואולם הקודש. האוניברסיטה כאן הוקמה כדי ללמד ילדי מנדרינים (פקידים) ברמה גבוהה.

 

בשנת 1484, קיסר Le Thanh Tong ההורה להקים כאן אסטלות שעליהם החלו לרשום את השמות, מקום לידה ואת ההישגים של אנשים שקבלו דוקטורט במבחנים אשר נערכיםו מדי שלוש שנים מאז 1442. למרות שבין 1442 ו 1778 שנים נערכו 116 בחינות, בפועל  ישנם שמות על  82 האסטלות בלב. בשנת 1802, קיסר ג'יה לונג העביר את האוניברסיטה הלאומית לבירתו החדשה של גוון, והקדש  נשאר בהאנוי כמעט באותו אופן, כפי שאתם יכולים לראות היום. מקדש הספרות ואן מיו זה בהחלט אחת האטרקציות המפורסמות ביותר של האנוי וחובה לבקרו.

 

אגם החרב המוחזרת (אגם הואן קיאם) ומקדש אבן ירקן

הפארק סביב אגם החרב המוחזרת הוא מרכז תיירותי של העיר, ציון דרך ונקודת מוצא לתיירים. הוא אפילו מכונה בדרך כלל פשוט כמו "אגם", וכל הנאווי אמור להבין מה במה מדובר. המיקום של כל האובייקטים התיירותיים נקבע בדרך כלל ביחס לאגם. מצפון לאגם  ישני צ'יינה טאון. בערבים סביב האגם אתה יכול ללכת במשך שעות ולראות את חייהם של תושבי האנוי. עבור התושביםעצמם זה מקום פופולרי למנוחת הערב והתעמלות בבוקר.

ליד החוף הצפוני של האגם שוכן האי ג'ייד (ירקן)  ועליו  מקדש  SON Ngoc https://www.youtube.com/watch?v=rvCZlXNteV8

שאליו אתה יכול להגיע אל גשר אדום המפורסם ("גשר של שמש בבוקר אור ").

לינה: הנאוי, ארוחת בוקר и ארוחת ערב כלולות

יום 4 . מפרץ הא לונג

היום  מחכה לנו למסע מדהים מחוץ לעיר. נצא להא לונג ביי אשר נכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית של הטבע, ובשנת 2011 הועלה לדרגת אחד  שבעה פלאי העולם. והוכרז בתור הנס החדש של הטבע ואחד הנופים האייקוניים ביותר בווייטנאם. השם מתורגם מן הווייטנאמית כ כמו "מפרץ אשר ירד בו דרקון."
אנו נעשה שיט של 4 שעות עם נופים בלתי נשכחים, נצפה במצוקים ומערות, צוקים ואיים.

לינה: הנאוי, ארוחת בוקר и ארוחת ערב כלולות

 יום 5 פארק לאומי נין בין ומערות טאם קוק

נסע אל המחוז הצפוני של נין בין, שם נבקר בפגודה של ביידן ובצ'יצ'ונג, ונבקר גם בפארק הלאומי טאם קוק ובמערות. נצא לסיור בסירה, נשוט לאורך המים השקטים והרגועים של נהר נגו דונג, ונתפעל מחבצלות המים, נחלוף על פני מצוקי אבן גיר בגובה של 100כ מטר, נצפה בקפיצות עזי הרים לאורך מדרונותיהם. מכל הצדדים תהיו מוקפים באיים המביטים מן המים.

אחרי ארוחת ערב נגיע לתחנת הרכבת, שם נעלה על רכבת הלילה לכיוון HUE

לינה: ברכבת לילה, מכונית תא (קופה לארבעה), ארוחת בוקר וארוחת ערב כלולות.

 

 יום   6      אוא – דאננג – הוי אן

הרכבת מגיעה לאוא בסביבות 09:00. אחרי ארוחת בוקר יוצאים לטיול אל המצודה הקיסרית, קברי הקיסרים ולאחר מכן נעשה שיט בנהר עם ביקור פגודת Thien MU

 

לאחר מכן נעבור אל העיר השלישית בגודלה וחשיבותה – Danang, באזור שבו נבקר ישנם הרי השיש https://www.youtube.com/watch?v=0y8wQmRvJeA המדהימים

ולאחר מכן נסע לעיר נפלאה של הוי אן.

לינה: הוי אן, ארוחת בוקר וארוחת ערב כלולות.

 יום 7  הוי אן

עיר קטנה הוי אן הוא אחד ממקומות התיירות הפופולריים בווייטנאם. הוא יותר מכל מקום אחר בווייטנאם, משמר את האווירה של מאות השנים האחרונות והוא יעד תיירותי מועדף. בשנת 1999, הוי אן הוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית כמודל של עיר המסחר של דרום מזרח אסיה של המאות 15-19. הוי אן המכונה לפעמים עיר מוזיאון תחת אוויר פתוח. היום בהוי אן  ישנם 844  מבנים מוכרים רשמית כבעלי משמעות היסטורית. ביניהם בתים סיניים עתיקים, מקדש  Chama, חנויות, מבני ציבור, קברים. כאן תוכלו לבלות שעות בהליכה ברחבי הרובעים העתיקים של העיר, תוכלו לעשות טיולים על הסירה לכפרים קים בונג ו Sankha, אשר מפורסמים עבור סוגים שונים של אמנות שימושית

לינה: הוי אן, ארוחת בוקר и ארוחת ערב כלולות.

 יום  8  הוי אן –דאננג- הו שי מין

אחרי ארוחת בוקר ארוחת נצא לנמל התעופה של דאננג לא לפני שנבקר בהרי השיש המדהימים (אחד מחמישה הסובבים והשומרים על העיר).  אחרי טיסה קצרה, נהיה בעיר השנייה בגודלה של וייטנאם (7.5 מיליון) – הו צ'י מין (סייגון). נתחיל את המסע סביב סייגון ונבלה בעיר התוססת בערב.

לינה בהו שי מין, ארוחת בוקר   וארוחת ערב כלולות.

 יום 9- הו צ'י מין –  תעלות צ'ו צ'י, טאי נין –  MOC BAI BORDER – פנום פן (קמבודיה)

לאחר ארוחת הבוקר בבית המלון נבקר במנהרות של צ'ו צ'י וטאי נין. במהלך המלחמה עם ארצות הברית, מנהרות אלה היו חממה של התנגדות המחתרת. עכשיו זה אזור פרברי נקרא כפר תת קרקעי: המבוך שלו נמתח מתחת לאדמה לאורך 187 ק"מ – מסייגון אל הגבול הקמבודי עצמו. מנהרות שנחפרו במשך 15 שנים עם אמצעים מאולתרים ממש מתחת לאף של חי"ר אמריקאי תמים.

נבקר גם במקדש הראשי של  דת קאודיי (תערובת של הינדואיזם, קתוליות וקונפוציוניזם) הנקרא טאי נין. זהו המקדש העיקרי של הדת הזאת, במבנה שלה זה דומה הקתדרלה הקתולית. אם יתמזל מזלינו נשתתף בתפילה הססגונית.

נתקדם לגבול עם קמבודיה דרך המחסום  MOC BAI (MOC BAI BORDER) . לאחר שנעבור את הליכי המכס ונשלם את תשלום ויזה (37 $), נמשיך לעיר הבירה של קמבודיה – העיר פנום פן.

לינה: פנום פן, ארוחת בוקר и ארוחת ערב כלולות.

 יום   10פנום פן

ארוחת בוקר במלון.

היום של יום מוקדש לבירת מדינת החמר רוז ( 2 מיליון תושבים) – פנום פן https://www.youtube.com/watch?v=sfcMgjVAEXA

פנום פן שמקורה בשנת 1372 על פי האגדה נוסדה על ידי נזירה בשם פן. בעזרתה של פן נערמה גבעה גדולה ליד ביתה והוקם מזבח שעליו הונחו פסלים. לאחר מכן הופיע באתר המנזר וואט פנום. פנום (גבעה) בקמרית פירושו של השם זה גבעת אמא פן.

לאחר מכן נבקר בארמון המלכותי  https://www.youtube.com/watch?v=E4oDB4CRao8&t=4s  שנבנה על ידי המלך Sihanouk בשנת 1866 באתר של העיר העתיקה, ואת פגודת הכסף, הממוקם בארמון המלכותי. פגודה כסף נקרא כך בגלל הרצפה שלה, הני עם 5000 אריחי כסף. נבקר באנדרטת העצמאות ולאחר מכן נמשיך לבקר במוזיאון הלאומי. זהו אחד מפלאי האמתיים של פנום פן.

המוזיאון מוכר על ידי הטרקוטה האדומה החמה שלו וגג אלגנטי, מעוטר עם עשרות "naga"  נחשים – שומרי. הוא תוכנן בסגנון הקמר בשנת 1917 על ידי האדריכל הצרפתי המפורסם G. Groslier ו Ecole Des Arts Cambodgiens

ניסע לביקור במוזיאון רצח העם – כלא טול סלנג. בית-סוהרS21  היה בית-ספר תיכון, והוא שימש לכלא בידי כוחות הביטחון של פול פוט, והפך למרכז המעצר הגדול ביותר ועינויים בתקופת שלטונו של החמר רוז.

בערב נבקר בשווקים המרכזיים ו מקדש ו פנום וואט.

לינה: פנום פן, ארוחת בוקר וארוחת ערב כלולות.

 

 יום 11 פנום פן  – סיאם ריף.

 https://www.youtube.com/watch?v=0iYW4Ezxao0

העברה אל נמל התעופה פנום פן לטיסה לסיאם ריף בטיסת הבוקר.

ההיסטוריה של המחוז של סיאם ריפ קשורה ישירות לאימפריה הקמרית. על שטחה של הפרובינציה היו מספר הבירות העתיקות של האימפריה –

Mahendrapura   על הרמה Kulen

Hariharalaya שעכשיו  Roluos

והעיר הקדושה של אנגקור. חורבות אשר ממוקמים כמה קילומטרים צפונית לעיר המודרנית סיאם ריף. זהו אחד המרכזים הגדולים של תיירות בינלאומית.
משדה התעופה של  Siem Reap   אנחנו מיד מוצאים את עצמינו בעיר הבירה העתיקה של אנגקור תחום (הבירה הגדולה) של אימפריית הקמר מהמאה ה -12: שער הדרומי עם פסלי ענק המתארים את חביצת הים של אוקיאנוס החלב. מקדש באיון, ייחודי עם 54 מגדליה מעוטרים ב200 פרצופים מחייכים של אילת  Avolokitesvara

מקדש באיון ממוקם בלב אנגקור-טום. מאמינים  שבימי קדם הכוהנים והאצולה המקומית התיישבו סביבו.

הכוח המסתורי של בייאון.

אם אתה מסתכל עליו מרחוק, זה לא יעשה רושם הולם, אבל צריך להתקרב קצת יותר, עד לנקודה שבה הפנים הנפוחות על המגדלים נראים בגלוי, תיירים מתחילים להבין את גדולתו של האדריכלות חמר. במונחים של גודל מקדש באיון נחות משמעותית מאטרקציות אחרות בקמבודיה, אבל, בכל זאת, הוא מאוד פופולרי בקרב האורחים של הארץ מדהימה הזאת.

למקדש יש שלוש רמות. ברמה הראשונה, תייר יכול לראות תבליטים ייחודיים אשר שרדו עד לימינו. על התבליטים האלה הצליחו חרסי האבן של קמר ללכוד סצנות של חיים שלמים ומלחמות. כאן תוכלו גם לראות את הסיפורים של הריקוד הלאומי "Apsara". הרמה השנייה מקדש ונשמר הרבה יותר טוב, כאן לפני התייר נפתח מבוך גלריות אמתי עם תקרה נמוכה.

 היסטוריה של  המקדש.

מקובל לחשוב כי מקדש באיון הוקם כבר במאה ה -12 עד ה -13, כאשר המלך ג'יירווארמן 7 עדיין שלט, יש לו 54 מגדלים, כל מפל מגיע אל השמים ומצייר כמאתיים פרצופים זהים. תלוי איך האור נופל, הפרצופים משנים את הבעות הפנים שלהם, והם יכולים להיראות טוב ורע בזמנים שונים של היום. (ובהתאם למצב רוחכם…). אם מסתכלים עליהם מן הרמה השלישית המגדלים נראים לעין לחלוטין,. מכאן ניתן לקבל תמונות טובות של מקדש וג'ונגל. ממש בהתחלה, המגדל המרכזי היה מכוסה בזהב, אבל לאחר שאנגקור נתפס על ידי הסיאמים הוא נהרס והמקדש נגזל.
מקדש  Bayon נראה מוזר ומהצדדים או מאחור. במיוחד החורבות ואלמנטים בודדים של המבנה, אשר הצליח לשרוד בבניין זה נראות מלכותי.
נראה את Phimeanakas, ולאחר מכן את הקירות המלכותיים Ta Prom- אחד מקדשים היפים ביותר של המחוז. הוא נשאר יחסית לא נפגע מאז גילויו ועדיין שומר על הרבה סודות.

מקדש Bantejsrej המפורסם ביותר בין כל מקדשי על המישור של אנגקור

מצודת נשים, הוא למעשה קומפלקס  מקדשים הממוקם בעיר סיאם ריף. זה ציון דרך קמבודי העונה על כל החוקים של האדריכלות ההינדית. בהיותו מקודש בשנת 967, הוא הופך להיות מקדש המשמעותי היחיד אנגקור, שהרעיון של הקמת לא שייך למלך  Rajendravarmanu,  אלא למדען ופילנתרופ Yajnavarah שהיה יועץ בבית המלוכה. האיש הזה גילה נדיבות כלפי הסבל, וככל שיכול היה, היה מסייע לעוני ולאי-צדק. תגלית זו שייכת למדענים שחקרו מקדש זה. הם גילו ופענחו את ההקדשה שהייתה הוכחה להשתתפות ישירה של היועץ בהקמת באנטיסרי.היופי המדהים שלה מקדש נובע בעיקר מאבן חול אדום, אשר שימש בהרחבה על ידי אדריכלים במהלך הבנייה, בידיעה על הציות שלה במהלך העיבוד. למרות גילו של מקדש, את הגילוף על האבנים עדיין ניתן לראות היום. הקירות של מקד מזרח, אשר החשיכו עם הזמן, לא איבדו את העליונות שלהם בשום דרך, ואת הפסלים בן אלף שנה נראים לגמרי בחיים. מקסים במיוחד הוא מקדש בערב, כאשר חול אדום מתחיל להשתנות כאשר מואר על ידי קרני השמש של השמש השוקעת. ברגעים כאלה, נראה כי ממנו עולה חום לוהט. Banteajsrei נקרא גם "המצודה של אישה", אולי השם הזה הוקצה לו בגלל תבליטים על הקירות של אלות.

אנגקור וואט – https://www.youtube.com/watch?v=n34KfgM4tcM  זה קומפלקס מקדשים חדש, המשתרע על שטח של 81 דונם וניתן להשוואתו עם הארמון האימפריאלי בבייג'ינג. חמשת המגדלים הבולטים שלו הם יצירת מופת של המאה ה -12, המוטבעת על הדגל הקמבודי, ולדברי מבקרי האמנות, הם דוגמה מובהקת לאמנות ואמנות הקלאסית של החמר.

ארוחת ערב עם חמר ריקוד Apsara  החמרי במסעדה מקומית.

לינה: סיאם ריף, ארוחת בוקר  וארוחת ערב כלולות.

  יום  12 סיאם ריף.

נמשיך להכיר את אנקור. נבקר בנטאי סרי, המכונה מצודת הנשים או פינק מקדש הורוד, בבוקר ואת מוזיאון המוקשים
לאחר ארוחת הצהריים, נבקר פסלים לבנים ייחודיים פנימיים של Prasatrakwan, SrahSrang  (אמבטיות מלכותיות), אשר שימשו פעם לטבילות פולחן , את Banteay  Kdei  מוקף 4 קירות קונצנטריים), Ta Prom. טא פרום  כמו אנגקור ואט, תופס שטח גדול, אבל הארכיטקטורה שונה לחלוטין מן האנגקור ). הוא מורכב משורה של בניינים ארוכים בני קומה אחת, מחוברים דרך מעברים וגלריות. TA Prom מוקף קיר מרשים, אבל זה לא להפריד אותו מן הג'ונגל. עצים ענקיים עם ליאנות צומחים ממש באמצע המבנים, עוטפים אותם בשורשים החזקים שלהם, צצים בין הקירות, קורעים אבנים זה מזה. זוהי התכונה העיקרית שלו אשר מושך תיירים. TA Prom נבנה במאה ה -12 על השטח שלה אנשים היו חיים. מקדש היה עשיר, אוצרות רבים נשמרו באוצרותיו במספרים גדולים. עכשיו קשה להאמין, כי כמעט כל הבניינים נהפכו לחורבות, לערמות של אבנים ולשברים של קירות מתמוטטים, החוסמים את הכביש. במקדש מעולם לא היה שיקום, אבל זה בדיוק הייחודיות שלו. אבנים ועצים כל כך משולבים, יוצרים אנסמבל משותף, שלפעמים אתה מתחיל לפקפק בכך שמכלול זה היה הבסיס – אבן או עץ.

NeakPean, מזרקה שנבנתה באמצע הבריכה (מזהה גן עדן הימלאיה ההר האגם) ומקדש Preahkhana, שנבנה על ידי המלך Jayavarman השבי

. ארוחת ערב במסעדה המקומית.

לינה: סיאם ריף, ארוחת בוקר וארוחת ערב כלולות.

 יום 13  סיאם ריף – לואנגפרבנג

בבוקר נוכל ליהנות ממסע על הסירה על אגם טונלה סאפ מהכפר קמפונג PHLUK. זהו אגם המים המתוקים הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה אשר זורם לתוך נהר טונלה סאפ ומתחבר עם המקונג בפנום פן. אנחנו נראה כפר דייגים צף עם בתי ספר צפים, תחנת משטרה צפה וכו'. זה כפר גדול הצף על האגם ועובר ממקום למקום בהתאם לרמת המים הנוכחית.

העברה אל נמל התעופה סיאם ריף ליציאה ליעד הבא – לואנגפרבנג, שנוסדה במאה ה -7. לפני הרפובליקה העממית הדמוקרטית של לאו בשנת 1975, היה הארמון של מלך לאוס, והוא היה בירת הממלכה עם אותו שם.

עם ההגעה והצ'ק אין במלון יהיה לנו קצת זמן פנוי להכיר את העיר המיסטית הזאת, הנכללת ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו. העיר נחשבת לעיר הטובה ביותר במזרח אסיה.

קסום ומקסים, היא שמרה על המוניטין הממושך שלה כמבצר תרבות לאוטי, עם נוף טבעי מרהיב ותחושת נצח.

לינה: לואנגפרבנג, ארוחת בוקר  וארוחת ערב כלולות.

 יום 14  לואנגפרבנג

מוקדם בבוקר, נצטרף לתהלוכה של נזירים המבקשים נדבות ולאחר מכן נבקר בשוק בוקר של פושי, שבו אנשים מן הכפרים הסמוכים באים למכור מוצרים אקזוטיים כגון עור באפלו מיובש, תה מקומי Saltpetra, כמו גם עופות ומפות עבודת ידיים של שבטי ההר.

מן המלון נגיע אל המזח ונסיע בסירה במעלה המקונג כנגד הזרם, נצפה בנוף הנעים ובחיים המקומיים המעניינים. אחרי שהגענו למערה פאק אואו נלך אלי תוכה ונבקר בפגודה, ואז – הכפר המקומי על החוף הנגדי.

אחר הצהריים נבקר במפל של קואנגסי עם ההזדמנות לשחות במימי התכלת שלה. בדרך חזרה נעצור בשוק הפירות, טלאד פוסי. כמו כן נעצור בכפר באן נא אואן, המאוכלס בשבט המונג, ובכפר באן טה פאני, ביתו של שבט קמיוס.
לפני השקיעה, לטפס אל ראש הר פוסי כדי לבדוק את סטופה המוזהבת הקדושה, ולתפוס נוף יפה של העיר ואת נהר המקונג בשקיעה.

ארוחת ערב במסעדה.

לינה: לואנגפרבנג, ארוחת בוקר  וארוחת ערב כלולות.

 יום 15  לואנגפרבנג – הנאוי

סיור בעיר, שבמהלכו אנו מבקרים במוזיאון הארמון המלכותי, וואט Xieng Thong המפואר, שהוא הסמל הדתי של לואנגפרבנג, הסטופה של ווט ויסון, אשר מאחסנת תמונות רבות של בודהה, כמו גם מקדש וואט אהאמה וואט מאי.
לאחר ארוחת הצהריים והזמן הפנוי לטיולים ולקניות, נצא לשדה התעופה של לואנגפרבנג (בערך 15:00). לאחר טיסה קצרה נהיה בעיר הבירה של וייטנאם – הנאוי. עכשיו נותר רק לאסוף את המזוודות ולהתכונן לטיסה חזרה.

לינה: הנאוי, ארוחות בוקר  וצהריים כלולות

יום  16  הנאוי – תל אביב

לרוע המזל, המסע שלנו הגיע לסיומו. אחרי ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של האנוי, משם אנו טסים (עם נחיתה ביניים) לתל אביב. נחזור הביתה באותו יום.

Print Friendly